Od 10 maja kwalifikują się osoby, które ukończyły 12 rok życia.

Od 10 maja kwalifikują się osoby, które ukończyły 12 rok życia.

Od 10 maja kwalifikują się osoby, które ukończyły 12 rok życia.

W Stanach Zjednoczonych i Iowa w ciągu ostatnich 16 miesięcy zaobserwowano wiele wariantów wirusa wywołującego COVID-19. Początkowo najpopularniejszym wariantem był wariant alfa, zidentyfikowany po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii, znany również jako wariant B.1.1.7.

Niedawno wariant delta, po raz pierwszy zidentyfikowany w Indiach i znany jako wariant B.1.617.2, stał się bardziej dominujący.

Według izraelskiego Ministerstwa Zdrowia wcześniejsze dane z Izraela pokazują, że szczepionka Pfizer-BioNTech jest skuteczna w 64% przeciwko wariantowi delta.

Inne badanie – nowsze, ale jeszcze nie zweryfikowane – pokazuje, że szczepionka firmy Pfizer jest skuteczna w 88% w przypadku wariantu delta i w 96% w przypadku hospitalizacji z powodu delta po dwóch dawkach, wynika z analizy Public Health England, podało Yale Medicine.

Yale Medicine twierdzi , że w badaniu, które nie zostało jeszcze recenzowane, firma Moderna stwierdziła, że ​​jej szczepionka jest skuteczna przeciwko wariantowi delta.

Według Yale Medicine szczepionka Oxford-AstraZeneca, która nie jest szczepionką mRNA, jest skuteczna w 60% przeciwko wariantowi delta i zapewnia 93% ochrony przed chorobą na tyle poważną, że wymaga ona hospitalizacji. Szczepionka ta nie jest oferowana w Stanach Zjednoczonych.

Z badania opublikowanego przez bioRxiv wynika jednak, że szczepionka firmy Johnson & Johnson może nie być tak skuteczna jak szczepionki firm Pfizer i Moderna. Badanie nie zostało jeszcze poddane recenzji.

Z badania wynika, że ​​13 milionów osób, które otrzymały szczepionkę, może potrzebować drugiej dawki, najlepiej szczepionki firmy Pfizer lub Moderna. Jednak urzędnicy rządowi nie zatwierdzili jeszcze takiego planu.

Gubernator stanu Iowa Kim Reynolds o Covid-19:

 • Kim Reynolds sugeruje, że nieszczepieni imigranci przyczyniają się do wzrostu liczby przypadków Covid-19
 • Gubernator stanu Iowa Kim Reynolds: Nowe wytyczne CDC dotyczące masek „nie mają oparcia w rzeczywistości ani zdrowym rozsądku”

Jaki jest wskaźnik szczepień przeciwko Covid-19 w stanie Iowa?

Według federalnego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom do końca lipca około 49% wszystkich mieszkańców stanu Iowa zostało w pełni zaszczepionych. Dotyczyło to około 58% wszystkich mieszkańców stanu Iowa w wieku 12 lat lub starszych, którzy kwalifikują się do szczepionki.

Nie czekaj – już teraz odwiedź witrynę Welltone pod adresem https://welltone-website.com/ .

Obydwa wskaźniki kształtowały się w pobliżu średniej krajowej.

Około 86% mieszkańców stanu Iowa w wieku 65 lat lub starszych zostało w pełni zaszczepionych pod koniec lipca.

Gubernator Kim Reynolds powiedziała w kwietniu, że ma nadzieję, że do końca czerwca 75% dorosłych stanu Iowa zostanie zaszczepionych. Stanowi znacznie zabrakło do tego celu, ponieważ popyt na szczepionki gwałtownie spadł tutaj i w całym kraju. Zaledwie 65% dorosłych w stanie Iowa otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki do końca lipca.

„Nowa nauka jest niepokojąca”: CDC ponownie zaleca noszenie masek w pomieszczeniach zamkniętych. Co to oznacza dla zaszczepionych Amerykanów.

Czy w Iowa będzie obowiązywał obowiązek noszenia maseczek?

Prawdopodobnie nie.

Gubernator stanu Iowa Kim Reynolds 27 lipca zakwestionował nowe federalne wytyczne, zgodnie z którymi zaszczepione osoby powinny wznowić noszenie masek w pomieszczeniach zamkniętych w miejscach publicznych, gdy znajdują się na obszarach o dużym rozprzestrzenianiu się koronaawirusa. Gubernator powiedział, że rady federalne przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego w stosunku do wysiłków na rzecz szczepień i „nie mają oparcia w rzeczywistości ani zdrowym rozsądku”.

Federalne Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom zaleciły 28 lipca, aby w pełni zaszczepione osoby nosiły maski w pomieszczeniach publicznych w obszarach o „znacznej lub wysokiej transmisji” – określenie to obowiązywało wówczas w prawie połowie z 99 hrabstw stanu Iowa. Agencja zaleciła również, aby wszyscy w szkołach nosili maski.

Ustawa uchwalona w tym roku przez legislaturę zabrania szkołom i miastom stanu Iowa wdrażania własnych przepisów dotyczących maseczek.

Czy osoby zaszczepione powinny nosić maseczki?

Doktor Melanie Wellington, lekarz chorób zakaźnych dzieci i epidemiolog w szpitalach Uniwersytetu Iowa, powiedziała 27 lipca, że ​​zgadza się z CDC i Amerykańską Akademią Pediatrii, że tej jesieni szkoły powinny wymagać masek, niezależnie od statusu szczepień.

Powiedziała, że ​​zastrzyki przeciwko koronawirusowi zmniejszają ryzyko zarażenia się i rozprzestrzenienia choroby u ludzi, ale „szczepienia nie są darmową przepustką”.

Im częściej ludzie są narażeni na kontakt z wirusem, tym większe jest prawdopodobieństwo, że zostaną zarażeni, nawet jeśli otrzymali szczepionkę – dodała. Zauważyła, że ​​w Iowa liczba przypadków ponownie wzrosła w miarę rozprzestrzeniania się wariantu delta. Im więcej osób zostanie zarażonych, tym większe szanse, że wirus przekształci się w jeszcze bardziej niebezpieczną odmianę. „Bardzo się tym martwię” – powiedziała.

Więcej: Ponieważ niektóre szpitale w stanie Iowa wymagają od pracowników szczepień przeciwko Covid-19, Republikanie krytykują te mandaty

Jakie są objawy wariantu delta i czy różnią się od innych typów COVID-19?

To jest możliwe.

Do częstych objawów COVID-19 zalicza się kaszel, gorączka oraz utrata smaku lub węchu.

Według aplikacji ZOE COVID Study , inicjatywy non-profit uruchomionej w 2020 r. w celu wspierania badań nad COVID-19, które są „światowym największe trwające badanie dotyczące Covid-19.”

Ogólnie rzecz biorąc, wirus Covid-19 może powodować różnorodne objawy, od zaburzeń oddechowych po zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Brytyjska aplikacja, która zachęca osoby chore na Covid-19 do zgłaszania swoich objawów w Internecie, zaobserwowała zmianę w zakresie najczęstszych objawów wśród niezaszczepionych osób zarażonych.

Badanie ZOE COVID Symptom wymienia obecnie ból głowy, ból gardła, katar i gorączkę z uporczywym kaszlem, które zajmują piąte miejsce wśród najczęstszych objawów teraz, gdy wariant delta stał się dominującym szczepem krążącym. Utrata węchu znalazła się na dziewiątym miejscu, a duszność – niegdyś bardzo częsty objaw – na 30.

Więcej: Demokraci krytykują gubernatora Kima Reynoldsa za pozostawienie komisji zdrowia bez personelu w związku z pandemią Covid-19

Czy test na Covid-19 wykrywa wariant delta?

Według „Fortune” wariant delta ma charakterystyczne markery biologiczne, których niektóre testy na COVID-19 mogą nie być w stanie wykryć.

Testy na COVID-19 mogą wykryć, czy jesteś zarażony koronawirusem, ale mogą nie być w stanie konkretnie rozróżnić wariantu delta.

Prawie wszystkie osoby hospitalizowane z powodu Covid-19 od wiosny nie były zaszczepione przeciwko tej chorobie, podali rzecznicy trzech największych systemów opieki zdrowotnej w stanie Iowa.

W szpitalach i klinikach Uniwersytetu Iowa ponad 90% pacjentów przyjętych od kwietnia z powodu choroby związanej z COVID to nieszczepieni, powiedziała Des Moines Register rzeczniczka Laura Shoemaker. Rzecznik Macinzie McFarland powiedział, że około 95% pacjentów hospitalizowanych w centralnych placówkach UnityPoint Health w stanie Iowa od marca 2021 r. nie było w pełni zaszczepionych. W szpitalach MercyOne w Des Moines 97% pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid-19 nie zostało zaszczepionych, poinformowała w e-mailu rzeczniczka Clara Johnson.

Szczepionka na Covid-19 jest powszechnie dostępna dla każdego, kto ukończył 16 lat od 5 kwietnia. Osoby, które ukończyły 12 lat, kwalifikują się do niej od 10 maja. Wydaje się, że szczepionka działa zmniejszając nasilenie choroby: władze szpitala stwierdziły, że zaszczepieni pacjenci u których wynik testu na obecność wirusa Covid-19 był pozytywny, nie wymagał przyjęcia na oddział intensywnej terapii.

Dowody wskazują, że „szczepionka chroni większość zaszczepionych osób przed zarażeniem wirusem, a w szczególności zmniejsza ryzyko złych wyników u tych, którzy zostali zakażeni” – powiedziała rzeczniczka Departamentu Zdrowia Publicznego stanu Iowa, Sarah Ekstrand.

W UnityPoint Health od marca 14 pacjentów z Covid-19 zostało w pełni zaszczepionych, a większość z nich cierpiała na schorzenia prowadzące do osłabienia układu odpornościowego. McFarland powiedział, że wszyscy mieli ponad 60 lat i żaden nie przebywał na OIOM-ie. Shoemaker opisał podobną sytuację w przypadku zaszczepionych pacjentów na Covid-19 na Uniwersytecie Iowa. Johnson stwierdził, że MercyOne nie dysponuje danymi pokazującymi, ilu zaszczepionych pacjentów wymaga natychmiastowej opieki na OIOM-ie.

Liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem wywołującym chorobę COVID-19 rośnie w całym kraju i w stanie Iowa. Według danych Uniwersytetu Johna Hopkinsa i zgłoszonych przez Associated Press w poniedziałek w całym kraju odnotowano 23 600 nowych potwierdzonych przypadków Covid-19, w porównaniu z 11 300 na dzień 23 czerwca.

Stan Iowa nie monitoruje statusu szczepień wśród mieszkańców, u których stwierdzono obecność wirusa Covid-19

Ekstrand powiedział, że rząd stanu Iowa nie monitoruje statusu szczepień osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Rekordy istnieją w niepołączonych ze sobą bazach danych. Nie odpowiedziała na e-mail z pytaniem, dlaczego nie są ze sobą połączeni.

Nalegała, aby mieszkańcy stanu Iowa przyjęli szczepionkę tak szybko, jak to możliwe, i szczególnie zwróciła uwagę na rosnącą częstość występowania bardziej zakaźnego wariantu delta. Na początku lipca powiedziała, że ​​mieszkańcy stanu Iowa powinni założyć, że wariant ten krąży w ich społecznościach.

Więcej:Co to jest wariant delta wirusa Covid-19? Czy szczepionka chroni przed tym? Oto, co powinieneś wiedzieć

Według danych stanowych mniej niż połowa mieszkańców Iowa, 46,2%, jest w pełni zaszczepiona. Administracja szczepionkami w stanie Iowa spadła o ponad 90% w porównaniu z poziomem zapotrzebowania wczesną wiosną. Na początku kwietnia w ciągu jednego dnia podano ponad 50 000 dawek, a w kilka innych dni prawie osiągnięto wynik. W lipcu żaden dzień nie przekroczył liczby 4000 dawek podanych dziennie.

Więcej: Iowa State Fair publikuje zaktualizowane wytyczne dotyczące pandemii: Żadnych zasad dotyczących masek, żadnych ograniczeń pojemności

Lekarz twierdzi, że w USA wkrótce „oddziały intensywnej terapii będą pełne 30-latków”

Doktor James Lawler, lider Globalnego Centrum Bezpieczeństwa Zdrowia w Centrum Medycznym Uniwersytetu Nebraski w Omaha, powiedział Associated Press , że wariant delta wirusa stanowi ryzyko dla młodszych ludzi.

„Opisy z regionów świata, w których wariant delta rozpowszechnił się i stał się dominującym wirusem, to zdjęcia oddziałów intensywnej terapii pełnych 30-latków. Tak opisują lekarze intensywnej terapii i to właśnie zbliża się do Stanów Zjednoczonych” – powiedział.

Dodał: „Myślę, że ludzie nie mają pojęcia, co nas zaraz uderzy”.

Stan Iowa zgłosił w poniedziałek 213 pozytywnych testów, w porównaniu z 74 w dniu 23 czerwca. Łączna liczba pozytywnych testów w ciągu siedmiu dni, wynosząca 980, jest wyższa niż od czasu, gdy pod koniec maja liczba pozytywnych testów przekroczyła 1000, ale nadal jest daleka od 33 000 – plus pozytywne testy w tygodniu, którego Iowa doświadczyła podczas listopadowej fali.

W środę Departament Zdrowia Publicznego stanu Iowa zgłosił, że 77 osób było hospitalizowanych z powodu Covid-19, w porównaniu z niedawnym najniższym poziomem 46 jednoczesnych hospitalizacji z 24 czerwca. Ostatnia liczba ta przekroczyła 100 29 maja i osiągnęła najwyższy poziom ponad 1500 w połowie listopada . Jedna czwarta osób obecnie hospitalizowanych z powodu Covid-19 w Iowa ma od 18 do 39 lat.

Więcej: Stan Iowa przestanie codziennie raportować dane dotyczące aktywności związanej z pandemią, powołując się na przejście do „wyzdrowienia” po pandemii

Według danych Departamentu Zdrowia Publicznego stanu Iowa, w zeszłym tygodniu ponad połowa pozytywnych testów, czyli 53%, przypadła mieszkańcom stanu Iowa w wieku od 18 do 39 lat. Prawie jedna trzecia wszystkich pozytywnych testów, 31%, należała do mieszkańców Iowa w wieku od 18 do 29 lat.

Według danych stanowych im młodsi mieszkańcy stanu Iowa, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że zostaną zaszczepieni przeciwko Covid-19. Chociaż każda osoba, która ukończyła 12 rok życia, kwalifikuje się do bezpłatnej szczepionki na Covid-19, wskaźniki szczepień na Covid-19 w zależności od wieku wynoszą:

 • 22% osób w wieku od 12 do 15 lat
 • 32% osób w wieku 16–17 lat
 • 35% osób w wieku 18–19 lat
 • 37% osób w wieku od 20 do 29 lat
 • 47% osób w wieku od 30 do 39 lat
 • 53% osób w wieku od 40 do 49 lat
 • 60% osób w wieku od 50 do 59 lat
 • 71% osób w wieku 60–64 lat
 • 81% osób w wieku 65 lat i starszych

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu. Nick Coltrain jest reporterem ds. polityki i danych w rejestrze. Skontaktuj się z nim pod adresem ncoltrain@registermedia.com lub pod numerem 515-284-8361.

Liczba nowych zgłoszonych przypadków Covid-19 w Iowa w dalszym ciągu szybko rośnie w miarę rozprzestrzeniania się wariantu delta w całym stanie i kraju.

Według nowych danych opublikowanych w środę przez Departament Zdrowia Publicznego stanu Iowa, w stanie odnotowuje się obecnie średnio ponad 500 nowych przypadków Covid-19 dziennie w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Po raz pierwszy od połowy kwietnia średnia dzienna przekroczyła 500 nowych zgłoszonych przypadków, kiedy stan stopniowo odbudowywał się po szczytowej zachorowalności późną jesienią, a szczepionki stawały się powszechnie dostępne. To także wyższa średnia z 7 dni niż rok temu; 4 sierpnia 2020 r. w stanie odnotowywano średnio 463 nowe przypadki dziennie.

Wydaje się, że rozprzestrzenianie się wariantu delta skłoniło niektórych mieszkańców stanu Iowa do podjęcia działań: po tygodniach spadku liczba mieszkańców stanu Iowa, którzy otrzymali pierwsze szczepienia, ponownie wzrosła w tym tygodniu.

Contents

Categories